Rozpoczęliśmy cykl warsztatów „Kochajmy Pszczoły”

6 października 2020 | Projekty finansowane ze środków zewnętrznych

W ramach realizacji zadania publicznego Województwa Mazowieckiego w obszarze „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego”, w dniu 5 października br. rozpoczęliśmy cykl warsztatów edukacyjnych pn. „Kochajmy pszczoły”.

Spotkaliśmy się z przedszkolakami i uczniami Szkoły Podstawowej w Bogutach – Piankach oraz w Szulborzu Wielkim. O życiu i roli pszczół w środowisku naturalnym opowiadał mistrz pszczelarstwa Pan Marek Dudek Prezes Stowarzyszenia Sympatyków Pszczelarstwa „Nasze Pszczoły”.

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak bardzo pracowite są to owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Zobaczyły jak zbudowany jest ul oraz jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. W formie interaktywnej zabawy dzieci zamieniły się w pszczółki i odpowiedzialne były za konkretne zadania. Budowały pszczelą ramkę, sprzątały, karmiły młode larwy, wentylowały ul, zbierały pyłki kwiatów, pilnowały ula. Zabawę zakończyła degustacja pysznego miodu.

Mamy nadzieję, że warsztaty nie tylko przybliżyły najmłodszym świat pszczół, ale nauczyły wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów. Na zakończenie spotkania Prezes Zarządu p. Adriana Rukat wręczyła wszystkim uczestniczkom pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

Zakończyliśmy cykl warsztatów „Kochajmy Pszczoły”

Zakończyliśmy cykl warsztatów „Kochajmy Pszczoły”

W dniu 29 października br. odbyły się ostatnie warsztaty edukacyjne pn. „Kochajmy Pszczoły” zorganizowane w ramach zadania publicznego Województwa Mazowieckiego. Spotkaliśmy się z przedszkolakami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Małkini Górnej. Prowadzący warsztaty Mistrz pszczelarstwa – Marek Dudek w ciekawy sposób wprowadził dzieci w funkcjonowanie „pszczelego przedsiębiorstwa”. Karmicielki, sprzątaczki, strażnicy, to tylko niektóre pszczele zawody, dzięki którym w ulu panuje ład i porządek. Najsmaczniejszą częścią zajęć była możliwość posmakowania miodów.

czytaj dalej
Skip to content