Kontynuujemy warsztaty edukacyjne „Kochajmy Pszczoły”

10 października 2020 | Projekty, Projekty finansowane ze środków zewnętrznych

W dniu 8 października br. odbyły się kolejne warsztaty edukacyjne pn. „Kochajmy Pszczoły”. Tym razem spotkaliśmy się z przedszkolakami i uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Wąsewie oraz Szkoły Podstawowej w Starym Lubotyniu.

W warunkach szkolnej sali uczestnicy poczuli klimat prawdziwej pasieki. Poznali jak zbudowany jest ul, jak funkcjonuje rodzina pszczela, co jest jej niezbędne do przeżycia. Dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na pszczoły oraz jaką rolę pełnią w ekosystemie.

Na zakończenie uczestnicy posmakowali miodu nawłociowego i wielokwiatowego.

Zakończyliśmy cykl warsztatów „Kochajmy Pszczoły”

Zakończyliśmy cykl warsztatów „Kochajmy Pszczoły”

W dniu 29 października br. odbyły się ostatnie warsztaty edukacyjne pn. „Kochajmy Pszczoły” zorganizowane w ramach zadania publicznego Województwa Mazowieckiego. Spotkaliśmy się z przedszkolakami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Małkini Górnej. Prowadzący warsztaty Mistrz pszczelarstwa – Marek Dudek w ciekawy sposób wprowadził dzieci w funkcjonowanie „pszczelego przedsiębiorstwa”. Karmicielki, sprzątaczki, strażnicy, to tylko niektóre pszczele zawody, dzięki którym w ulu panuje ład i porządek. Najsmaczniejszą częścią zajęć była możliwość posmakowania miodów.

czytaj dalej
Skip to content