Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego

7 grudnia 2021 | Aktywizacja i Integracja

W sobotnie, zimowe południe, w dniu 4 grudnia w Domu Wczasowym NADRZECZE w Broku uroczyście wręczyliśmy nagrody laureatom Konkursu fotograficznego pn. „Najpiękniejsze miejsce w mojej rodzinnej miejscowości”. Konkurs miał na celu zainspirowanie dzieci do odnalezienia i pokazania ciekawych zakątków i obiektów znajdujących się w ich najbliższym otoczeniu, rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody oraz promocję obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju.

Oceny zgłoszonych prac dokonała Komisja konkursowa, która miała niezwykle trudne zadanie, aby wybrać te najlepsze. Wpłynęło bowiem 57 fotografii wykonanych przez 30 uczestników w wieku 7-15 lat. Oceniając zgłoszone prace Komisja wzięła pod uwagę pomysłowość, oryginalność i estetykę wykonanej fotografii oraz zachowanie tematyki Konkursu w nadesłanej pracy. Zwycięzcami zostali:

  • w kat. wiekowej 7-10 lat: I m-ce Aleksander Zawłocki z Komorowa (gm. Ostrów Mazowiecka) – fot. „Pomnik z Alei Powstania Listopadowego w Komorowie”, II m-ce Zofia Borowa z Kaczkowa Starego (gm. Brok), fot. „Drzewo”, III m-ce Ewelina Kucińska z Majdana Suskiego (gm. Wąsewo), fot. „Śniadanie pod lasem”,
  • w kat. wiekowej 11-15 lat: I m-ce Adrian Kuciński z Majdana Suskiego (gm. Wąsewo), fot. „Egipt w Majdanie”, II m-ce Kamil Michalec z Szulborza Wielkiego, fot. „Zachód słońca nad jeziorkiem”, III m-ce Sławomir Dąbrowski z Kiełczewa (gm. Małkinia Górna), fot. „Rozlewisko”.

Dodatkowo Komisja przyznała po 3 wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej, które otrzymali:

  • w kat. wiekowej 7-10 lat: Kalina Krupa z Zarąb Kościelnych, fot. „Serce mojej miejscowości”, Igor Adamczyk z Gniazdowa (gm. Stary Lubotyń), fot. „Krasula na spacerze” oraz Hanna Borowa z Kaczkowa Starego (gm. Brok), fot. „Las”,
  • w kat. wiekowej 11-15 lat: Julia Pierzchanowska z Rząśnika Włościańskiego (gm. Wąsewo), fot. „Patronka w jesiennym klimacie”, Jakub Jackowski z Kiełczewa (gm. Małkinia Górna), fot. „Słońce zachodzące za brzozami”, Julia Kędzierska z Gostkowa (gm. Szulborze Wielkie), fot. „Zabytek mojej miejscowości”.


Laureatom i wyróżnionym w Konkursie Prezes Adriana Rukat wraz z Wiceprezesem Grzegorzem Nadratowskim wręczyli atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dodatkową atrakcję, która wprowadziła uczestników Konkursu w radosny i świąteczny nastrój.


Były to „Rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe”, które prowadzili Małgorzata i Grzegorz Kruk z Pracowni deMargot w Józefowie. Każde dziecko wspólnie z rodzicem wykonało wianek na wigilijny stół. Efekty pracy były zachwycające. Uczestnicy profesjonalnie podeszli do zadania. Wspólnie wykonane świąteczne wianki z pewnością pięknie przyozdobią wigilijne stoły w domach. Na zakończenie warsztatów na gości czekał obiadowy poczęstunek przygotowany przez wyśmienitą kuchnię Domu Wczasowego NADRZECZE w Broku.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Konkursie i wspólne warsztaty. Laureatom i Wyróżnionym gratulujemy!!!

Podobne artykuły w kategorii Aktywizacja i Integracja
Skip to content