Pierogowy Konkurs Kulinarny w KGW w Kiełczewie

19 listopada 2021 | Aktualności, Aktywizacja i Integracja

Na zaproszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Kiełczewie, w dniu 13 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Pierogowym Konkursie Kulinarnym zorganizowanym przez członkinie Koła.

W kulinarnych zmaganiach wzięło udział 9 uczestniczek, które przygotowały tradycyjne pierogi z nadzieniem mięsnym i warzywnym, na słodko i na słono. Nie zabrakło też bardziej nowoczesnych i wyszukanych smaków np. pierogów z nadzieniem gyros lub farszem marchewkowym.

Komisja konkursowa w składzie: Bożena Kordek Wójt Gminy Małkinia Górna, Ewa Siwek Dyrektor GOKiS w Małkini Górnej, Agnieszka Sołowińska pracownik LGD „ZIELONE SOŁO” oraz Tomasz Dąbrowski Sołtys wsi Kiełczew oceniając smak i estetykę podania wyłoniła zwycięskie potrawy.

I tak: I miejsce zajęły „pierogi z kapustą, grzybami i pigwą” przygotowane przez Joannę Dąbrowską, II miejsce zajęły „pierogi warzywne na bazie marchwi” ulepione przez Annę Jackowską, zaś III miejsce zdobyły „pierogi z truskawkami” wykonane przez Monikę Mianowicz.

Na zakończenie odbyła się wspólna degustacja pierogów oraz pysznego tortu przygotowanego przez Panie z KGW w Kiełczewie.

Podobne artykuły w kategorii Aktualności | Aktywizacja i Integracja
Skip to content