„Przy kawie i ciastku rozmowy o zdrowiu” – spotkanie z Klubem Seniora w Małkini.

16 września 2021 | Aktualności

W dniu 16 września br. w Klubie Seniora w Małkini Górnej odbyło się spotkanie „Przy kawie i ciastku rozmowy o zdrowiu”. Spotkanie jest kontynuacją współpracą pomiędzy LGD „ZIELONE SIOŁO” a SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej w zakresie promocji zdrowia oraz zdrowego stylu życia .

Dyrektor ostrowskiego szpitala p. Artur Wnuk przedstawił ofertę SPZZOZ w zakresie świadczeń medycznych dla Seniorów, którą ostrowski szpital nieustanie rozwija. W placówce realizowane są nowoczesne badania kliniczne, prowadzonych jest wiele programów profilaktycznych. Dynamicznie rozwija się też kardiologii i ortopedia. SPZZOZ posiada jedyny w Polsce robot ortopedyczny NAVIO, który wspomaga ortopedów przy zabiegu wszczepiania endoprotezy kolana oraz neurochirurgiczny mikroskop operacyjny przeznaczony do zabiegów na kręgosłupie.

Położna Oddziałowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego mgr poł. Małgorzata Podbielska przybliżyła Seniorom choroby ginekologiczne wieku podeszłego. Zachęcała do regularnych badań profilaktycznych i wizyt u lekarza. Zastępca Kierownika Dziełu Rehabilitacji Leczniczej mgr fizjoterapii Diana Kołodziejczyk przedstawiła zakres opieki ortopedycznej dla Seniorów w ostrowskim szpitalu. Przypomniała także o prowadzonym „Programie polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej dla mieszkańców gminy Małkinia Górna na lata 2020-2024”. Zachęcała Seniorów do korzystania z Programu. Dziękujemy pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Małkini Górnej za pomoc w organizacji spotkania .

Podobne artykuły w kategorii Aktualności
Skip to content