Podpisaliśmy umowę na realizację międzynarodowego projektu współpracy

10 października 2013 | Międzynarodowe projekty współpracy, Projekty

W dniu 24 października 2013 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, została podpisana umowa przyznania pomocy w ramach działania „Wdrażanie projektów współpracy”. Umowę zawarto pomiędzy Samorządem Województwa Mazowieckiego, a partnerami projektu współpracy tj.: Fundacją Partnerską Grupa Lokalnego Działania „Ciuchcia Krasińskich” i Lokalną Grupą Działania „ZIELONE SIOŁO”.

Beneficjenci zobowiązali się do wspólnej realizacji projektu pn.: „Partnerstwo dla tradycji i innowacji w rozwoju lokalnym”, którego celem jest prowadzenie wspólnych działań na rzecz zrównoważonego i wielofunkcyjnego rozwoju lokalnego w oparciu o tradycje kulturowe i innowacyjne podejście do rozwoju przedsiębiorczości na wsi i aktywizacji społecznej mieszkańców.

Projekt realizowany będzie wspólnie z Litewską Grupą tj.: „Stowarzyszeniem Jonavos rajono savivaldybės vietos veiklos grupė” w ramach przepisów wykonawczych do projektów współpracy realizowanych w ramach działania „Inter i transgranicznej współpracy” PROW na Litwie i Osi 4 Leader PROW w Polsce.

W ramach realizacji projektu zaplanowano szereg działań tj. m.in.: warsztaty studyjne, publikację dwujęzycznego folderu, utworzenie międzynarodowej organizacji, zorganizowanie międzynarodowych targów połączonych z prezentacją i promocją lokalnych produktów
i usług, uruchomienie portalu internetowego z funkcją e-sklepu, opracowanie wspólnej Strategii.

Podobne artykuły w kategorii Międzynarodowe projekty współpracy | Projekty
Zakończyliśmy cykl warsztatów „Kochajmy Pszczoły”

Zakończyliśmy cykl warsztatów „Kochajmy Pszczoły”

W dniu 29 października br. odbyły się ostatnie warsztaty edukacyjne pn. „Kochajmy Pszczoły” zorganizowane w ramach zadania publicznego Województwa Mazowieckiego. Spotkaliśmy się z przedszkolakami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Małkini Górnej. Prowadzący warsztaty Mistrz pszczelarstwa – Marek Dudek w ciekawy sposób wprowadził dzieci w funkcjonowanie „pszczelego przedsiębiorstwa”. Karmicielki, sprzątaczki, strażnicy, to tylko niektóre pszczele zawody, dzięki którym w ulu panuje ład i porządek. Najsmaczniejszą częścią zajęć była możliwość posmakowania miodów.

czytaj dalej
Skip to content