Pierwsze zajęcia uczestników Szkoły Lokalnych Liderów czyli komunikacja i mobilizowanie ludzi do działania

13 października 2020 | Aktualności

W związku z włączeniem się LGD „ZIELONE SIOŁO” w realizację projektu pn. „Forum Inicjatyw Społecznych Północno-Wschodniego Mazowsza 2020”,którego realizatorem jest LGD „Zaścianek Mazowsza” wraz z partnerem – Towarzystwem Przyjaciół Goworowszczyzny, w dniach 9-10 października br. w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance uczestniczyliśmy w  pierwszych zajęciach w Szkole Lokalnych Liderów.

Uczestnikami spotkania z obszaru gmin LGD „ZIELONE SIOŁO”, objętych projektem tj. gminy Wąsewo, Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń byli: Marta Zommer i Katarzyna Paszkiewicz ze Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych „Słoneczna 4” w Starym Lubiejewie, Adam Borowy reprezentujący Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Trynosy „SŁONECZNA WIOSKA”, Agnieszka Kryspin-Gałązka ze Stowarzyszenia ZAKRĘCENI w Rząśniku-Majdan oraz Adriana Rukat i Agnieszka Sołowińska z LGD.

Pierwsze zajęcia podczas szkolenia prowadziła trenerka ze Stowarzyszenie BORIS w Warszawie Stanisława Retmaniak. W trakcie spotkania wyjaśniła uczestnikom jak rozróżnić rolę animatora od lidera. Wskazała modele i strategie działania podczas aktywizowania mieszkańców oraz przedstawiła różne sposoby skutecznego mobilizowania ludzi do działania oraz budowania pozytywnych relacji z mieszkańcami. Praktyczną część warsztatów wypełniły zadania zespołowe służące tworzeniu zgranego zespołu i dobrej komunikacji w grupie. Podczas zajęć uzyskaliśmy wiedzę merytoryczną w połączeniu z grami pobudzającymi kreatywność i pomysłowość uczestników.

Podobne artykuły w kategorii Aktualności
Skip to content