LGD „ZIELONE SIOŁO” na imprezach plenerowych

8 września 2017 | Aktywizacja i Integracja

Tradycją jest, że w miesiącu sierpniu i wrześniu na obszarze LGD „ZIELONE SIOŁO” odbywa się szereg imprez plenerowych organizowanych przez Gminy i Powiat Ostrowski.
Te coroczne festyny są niezwykle ważnym wydarzeniem dla mieszkańców gmin i sąsiednich miejscowości. Są okazją do integracji, kultywują lokalne tradycje oraz zapewniają aktywny wypoczynek, a także rodzinne spędzenie wolnego czasu. Organizatorzy przygotowują różnego rodzaju atrakcje: liczne stoiska wystawowe, występy dzieci i młodzieży, występy zespołów ludowych oraz znanych gwiazd estrady, konkursy i zabawy dla najmłodszych.

Kolejny rok mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tych przedsięwzięciach i uatrakcyjnić ich program. W dniu 20 sierpnia br. braliśmy udział w festynie „Dni Kukurydzy” w Andrzejewie, w dniu 27 sierpnia br. gościliśmy na X Dożynkach Powiatowych w Zuzeli, natomiast w dniu 3 sierpnia br. w Starym Lubiejewie uczestniczyliśmy w Dożynkach Gminnych organizowanych przez Gminę Ostrów Mazowiecka.

Na stoisku promocyjnym naszego Stowarzyszenia udzielaliśmy informacji o działalności LGD „ZIELONE SIOŁO” oraz możliwości dofinansowania projektów z PROW na lata 2014-2020. Odwiedzający nas goście mogli również zapoznać się z ofertą Gospodarstwa Ekologicznego Jadwigi Farat z Rososzy, poznać smak „Oleju rzepakowego Keslera” oraz spróbować miodów z pasieki Mirosława Pędzicha z Komorowa. Ale największym powodzeniem cieszyły się Konkursy wiedzy o Lokalnej Grupie Działania „ZIELONE SIOŁO” oraz o działaniu „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW na lata 2014-2020, które przeprowadzili Prezes Zarządu p. Adriana Rukat wraz z Wiceprezesem p. Grzegorzem Nadratowskim. Osoby biorące udział w konkursie miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat naszego Stowarzyszenia i działania LEADER. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe w postaci praktycznego sprzętu gospodarstwa domowego oraz gadżety promocyjne LGD „ZIELONE SIOŁO”.

Podczas Festynu „Dni Kukurydzy” w Andrzejewie:

Miejsce I zajęła Martyna Peła, zam. Nowa Osuchowa gm. Ostrów Mazowiecka

Miejsce II zająłArkadiusz Kapusta,zam. Nowa Ruskołęka gm. Andrzejewo

Miejsce III zajęłaAnna Piotrowska, zam. Jasienica gm. Ostrów Mazowiecka

Podczas X Dożynek Powiatowych w Zuzeli:

Miejsce I zajęła Sylwia Michalak, zam. Stare Lubiejewo gm. Ostrów Mazowiecka

Miejsce II zajęłaMarta Jabłonka,zam. Nieskórz gm. Ostrów Mazowiecka

Miejsce III zająłGrzegorz Żyłowski, zam. Chmielewo gm. Stary Lubotyń

Podczas Dożynek Gminnych w Starym Lubiejewie:

Miejsce I zajęła Renata Kulesza, zam. Jelonki gm. Ostrów Mazowiecka

Miejsce II zajęła Emilia Byler, zam Nagoszewka Pierwsza, gm. Ostrów Mazowiecka

Miejsce III zajął Arkadiusz Najgrodzki, zam. Sielc gm. Ostrów Mazowiecka

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

„Dni Kukurydzy” w Andrzejewie

X Dożynki Powiatowe w Zuzeli

Dożynki Gminne w Starym Lubiejewie

Podobne artykuły w kategorii Aktywizacja i Integracja
Skip to content