LGD „ZIELONE SIOŁO” na Dożynkach Gminno-Parafialnych w Wąsewie

22 sierpnia 2017 | Aktywizacja i Integracja

We wtorek 15 sierpnia br. w Wąsewie odbyły się IX Dożynki Gminno-Parafialne. Dziedziniec przy Publicznym Gimnazjum tłumnie wypełnili mieszkańcy miejscowości, jak i przybyli na uroczystość goście. Na zaproszenie Wójta Gminy Wąsewo p. Rafała Kowalczyka mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tej pięknej uroczystości. Na stoisku promocyjnym naszej LGD można było uzyskać informacje o możliwościach pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej, otrzymać ulotkę i foldery promocyjne, spróbować miodu lipcowego z pasieki p. Mirosława Pędzicha z Komorowa, który w 2012 r. otrzymał Laura Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz innych miodów. Ponadto na stoisku Franciszek Kesler ze Starego Lubiejewa prezentował „Olej rzepakowy Keslera” wytwarzany we własnym gospodarstwie rolnym. Produkt ten ze względu na swoje wyjątkowe właściwości znany jest w całym kraju i otrzymał liczne wyróżnienia tj.: Nasze Kulinarne Dziedzictwo „Smaki Regionów”, Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego za najlepszy produkt roku 2014, Agro Polska 2015, Perła 2015, Agro Poland Euro Quality 2016. Ofertę naszego stoiska promocyjno-informacyjnego wzbogaciła p. Jadwiga Farat prowadząca gospodarstwo ekologiczne w Rososzy w gminie Wąsewo. Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli drobiu oraz wytwarzaniu przetworów warzywnych i owocowych.

Dużym powodzeniem cieszył się zorganizowany przez nas Konkurs wiedzy o Lokalnej Grupie Działania „ZIELONE SIOŁO” oraz o działaniu „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW na lata 2014-2020. Celem konkursu była promocja obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju, propagowanie wiedzy na temat PROW na lata 2014-2020 oraz aktywizacja lokalnej społeczności zamieszkującej na obszarze LGD „ZIELONE SIOŁO”.

Pierwsze miejsce w Konkursie zdobył Pan Zdzisław Krystosik z miejscowości Grądy, drugie Pan Stanisław Sobotka z miejscowości Brzezienko, trzecie zaś Pani Edyta Daszewska-Kowalak z Brudek Starych.

W trakcie uroczystości na „dożynkowej” scenie Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe w postaci praktycznego sprzętu gospodarstwa domowego.

Podobne artykuły w kategorii Aktywizacja i Integracja
Skip to content