Konkurs – Plebiscyt „Wakacje na Wsi # odkrywam”

9 czerwca 2020 | Aktualności

Konkurs

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza Konkurs – Plebiscyt „Wakacje na Wsi # odkrywam”. Rozglądajcie się wokół po pięknych zakątkach naszego kraju, róbcie zdjęcia i dzielcie się atrakcjami obszarów wiejskich.

Nadchodzące wakacje nie będą takie jak do tej pory. Nawet po otwarciu granic wiele kierunków pozostanie niedostępnych. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z wyjazdów. Zwłaszcza w tym specjalnym okresie warto wybrać się na polską wieś. To właśnie tam można znaleźć wszystko to, czego teraz szukamy: bezpieczeństwo, spokój, zieleń, ale także atrakcje i rozrywkę. Jest to dobry czas, aby rozejrzeć się wokół i poszukać skarbów, które mamy na wyciągnięcie ręki.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi wychodzi naprzeciw tej sytuacji i ogłasza Konkurs – Plebiscyt „Wakacje na Wsi # odkrywam”.

Celem konkursu jest aktywizacja mieszkańców wsi, zachęcenie ich do pokazania atrakcji turystycznych miejscowości, w których mieszkają i zaprezentowanie ich na stronie internetowej Instytutu.

Do konkursu można zgłaszać wszystkie miejsca i obiekty utrwalone na fotografii, które mogą stanowić atrakcję turystyczną. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, zabytki, dziedzictwo przyrodnicze, lokalne prywatne muzea lub kolekcje, warsztaty twórców ludowych, zagrody edukacyjne itp. Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną umieszczone na stronie Instytutu i wezmą udział w Plebiscycie. Odwiedzający stronę będą mogli obejrzeć skarby polskiej wsi i zagłosować na te, które najbardziej im się spodobały. Na wygranych czekają nagrody!

Zgłoszenia można wysyłać do 12 lipca 2020 roku na adres: biuroprasowe@nikidw.edu.pl

Więcej informacji na stronie:

zdjęcie: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa

Podobne artykuły w kategorii Aktualności
Skip to content