Za nami szkolenie z księgowości w organizacjach pozarządowych

8 kwietnia 2022 | Aktualności

Solidna porcja wiedzy teoretycznej i praktycznej została przekazana podczas kolejnego szkolenia dla organizacji pozarządowych z obszaru LGD „ZIELONE SIOŁO” zorganizowanego przez Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ostrołęce przy współpracy naszego Stowarzyszenia.

Spotkanie odbyło się w dniu 5 kwietnia br. w Publicznej Bibliotece w Broku i dotyczyło „Księgowości w organizacjach pozarządowych”. Prowadząca szkolenie p. Aldona Olszewska – księgowa z wieloletnim doświadczeniem, w sposób jasny i zrozumiały przekazała uczestniczkom zasady prowadzenia księgowości w organizacjach pozarządowych, w tym uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów, wyjaśniła czym jest dowód księgowy i jakie elementy powinien zawierać. Omówiła obowiązek złożenia zeznania rocznego do Urzędu Skarbowego i zasady wypełnienia deklaracji CIT-8 wraz z załącznikami. Ponadto wyjaśniła mechanizm działania 1% dla OPP i przyjmowania darowizny przez stowarzyszenie.

Serdecznie dziękujemy Paniom z KGW Jasienica, KGW Nur, Stowarzyszenia „Ugniewo Razem”, KGW Komorowo, Stowarzyszenia BROK, KGW Jelenie, KGW Kalinowo oraz Stowarzyszenia „Małkiński Krąg” za aktywny udział w szkoleniu. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza, będzie przydatna podczas realizacji zadań statutowych oraz uprości prowadzenie dokumentacji finansowej w organizacji.

Podobne artykuły w kategorii Aktualności
Skip to content