Warsztaty z okazji Dnia Kobiet

7 marca 2022 | Aktualności

Z okazji Dnia Kobiet, w minioną sobotę w Zagrodzie edukacyjnej Sielski Dom i Ogród w Starej Złotorii zorganizowaliśmy wyjątkowe warsztaty pn. „Dobroczynna moc roślin i naturalne wsparcie zdrowia kobiety”.

W sympatycznej atmosferze i unoszącego się w powietrzu zapachu lawendy właścicielka Zagrody p. Anna Gawlik rozpoczęła warsztaty od terapii pobudzającej wyobraźnię i ciało czyli Jogi Śmiechu. Jak wiadomo od dawna śmiech to zdrowie. Pomaga rozładować stres, poprawić nastrój oraz pobudza produkcję endorfin. Panie posiadły też wiedzę jak eliminować toksyny z organizmu, jakie są naturalne rozwiązania w dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie oraz jak przyrządzić słodka przekąskę bez użycia cukru. Własnoręcznie skomponowały miksturę na koncentrację lub uspokojenie, wykonały aromatyczną kulę
do kąpieli z płatkami kwiatów i olejkami eterycznymi oraz uszyły „lawenduszkę” – szmacianą laleczkę wypełnioną suszem z lawendy, której zadaniem jest zapewnienie cudownego zapachu w szafie z odzieżą. Ponadto, uczestniczki miały możliwość posmakować kurczaka pieczonego
w ziołach z suszoną lawendą, batonów na bazie orzechów i daktyli z dodatkiem naturalnego aromatu z pomarańczy oraz pysznej, domowej szarlotki.

Dziękujemy Paniom z KGW Króle Duże, KGW Kiełczew, KGW Komorowo, Gospodarstwa Agroturystycznego DAJANA w Broku oraz ze Stowarzyszenia Ugniewo Razem za wspólne spotkanie i kreatywnie spędzoną sobotę.

Podobne artykuły w kategorii Aktualności
Skip to content