Spotkanie wigilijne w KGW Kiełczew

13 grudnia 2023 | Aktualności

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony wieczór w KGW Kiełczew. W dniu 10 grudnia br. mieliśmy przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym w ramach programu „Danie wspólnych chwil” Fundacji Biedronka.

Gości powitali gospodarze spotkania: Przewodniczący KGW w Kiełczewie p. Tomasz Dąbrowski oraz Zastępca Przewodniczącego p. Anna Jackowska, którzy podziękowali zgromadzonym za przybycie oraz przekazali serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Prezes Zarządu p. Adriana Rukat podziękowała za dobrze układającą się współpracę z KGW w Kiełczewie podczas realizacji działań aktywizujących mieszkańców obszaru LGD „ZIELONE SIOŁO” oraz życzyła wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu jak i osobistych sukcesów. Pani Bożena Kordek Wójt Gminy Małkinia Górna przekazała życzenia zdrowia, pomyślności i sukcesów w nadchodzącym 2024 roku.

Ks. Krzysztof Nagórny wikariusz Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni odmówił modlitwę i udzielił bożego błogosławieństwa. Przy dźwiękach polskich kolęd w wykonaniu Zespołu ludowego „Małkinianka” zebrani przełamując się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia. Nie zabrakło również smacznych, tradycyjnych potraw wigilijnych, których zaproszeni goście mogli posmakować. Wyjątkowym momentem spotkania było wykonanie kolęd przez dzieci, a następnie seniorów KGW.

Wieczerza wigilijna była doskonałą okazją do wspominania dawnych świątecznych zwyczajów, wymiany doświadczeń i integracji. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobny upominek od LGD „ZIELONE SIOŁO”, który będzie ozdobą świątecznego drzewka.

Podobne artykuły w kategorii Aktualności
Skip to content