Spotkanie świąteczne w KGW w Kiełczewie

21 grudnia 2019 | Aktualności, Aktywizacja i Integracja

W dniu 14 grudnia br. na zaproszenie Przewodniczącego KGW w Kiełczewie p. Tomasza Dąbrowskiego oraz Zastępcy Przewodniczącego p. Anny Jackowskiej mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu świątecznym połączonym z inauguracją Koła Gospodyń Wiejskich w Kiełczewie.

KGW w Kiełczewie jest największym Kołem na obszarze LGD „ZIELONE SIOŁO” i jedynym, którego Przewodniczącym jest mężczyzna, a członkami są również panowie. Koło liczy 75 członków i łączy cztery pokolenia mieszkańców Kiełczewa, którzy wnoszą do KGW różne doświadczenia, talenty i umiejętności.

Witając zaproszonych gości przedstawiciele Zarządu KGW w Kiełczewie opowiedzieli o dotychczasowych działaniach oraz przyszłych planach Koła. Ks. Maciej Domaszczyński z parafii Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni odmówił modlitwę i udzielił Bożego Błogosławieństwa, po którym nie zabrakło wzajemnych życzeń, opłatka i smacznego wigilijnego poczęstunku.

Podczas uroczystości Prezes Zarządu p. Adriana Rukat wraz z Wiceprezesem p. Grzegorzem Nadratowskim przekazali na ręce Przewodniczącego upominek w postaci sprzętu gospodarstwa domowego, który na pewno przyda się w kulinarnej działalności Koła.

Adriana Rukat pogratulowała członkom Kola podjęcia cennej inicjatywy założenia KGW i konsekwencji w działaniu, które doprowadziło do zarejestrowania Stowarzyszenia. Prezes złożyła życzenia radosnego przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego oraz realizacji planów i wielu ciekawych pomysłów w roku przyszłym i latach następnych działalności KGW w Kiełczewie.

Podobne artykuły w kategorii Aktualności | Aktywizacja i Integracja
Skip to content