LGD „ZIELONE SIOŁO” na Ekologicznym Pikniku Rodzinnym w Broku

11 czerwca 2024 | Aktualności

Na zaproszenie Burmistrza Gminy Brok Sebastiana Oczkowskiego oraz Dyrektora Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku Joanny Ciskowskiej, w sobotę 8 czerwca br. przy pięknej, słonecznej pogodzie, uczestniczyliśmy w Ekologicznym Pikniku Rodzinnym pod hasłem „Ekologicznie znaczy logicznie”. Piknik skierowany był do dzieci, młodzieży oraz całej społeczności z terenu gminy Brok i miał na celu promowanie działań proekologicznych połączonych z zabawą w gronie rodziny i znajomych.

Dla najmłodszych uczestników imprezy na stoisku promocyjnym naszej LGD przygotowaliśmy ciekawie atrakcje, służące kształtowaniu postaw ekologicznych i podnoszeniu świadomości ekologicznej.

Konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 7-12 lat pn. „Moja ekologiczna widokówka”, cieszył dużym wzięciem i zaangażowaniem małych uczestników. Dzieci wykonywały prace przedstawiające swoje zachowania służące ochronie środowiska i dbaniu o najbliższe otoczenie z zachowanie postaw proekologicznych. Zwycięzcami konkursu zostali:

  • w kategorii wiekowej 7-9 lat: I m-ce Weronika Sitek z Broku, II m-ce Oliwier Równy z Broku, III m-ce Zosia Borowa z miejscowości Kaczkowo Stare,
  • w kategorii wiekowej 10-12 lat: I m-ce Joanna Śladewska z Kaczkowa Starego, II m-ce Magdalena Pętkowska z Broku, III m-ce Mateusz Libert z miejscowości Kaczkowo Nowe.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Prezes Zarządu Adriana Rukat wraz z Dyrektorem Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku Joanną Ciskowską.

Ponadto na stoisku zorganizowaliśmy ekologiczne warsztaty plastyczne. Uczestnicy zajęć z ogromną pracowitością i starannością zdobili drewniane mini budki lęgowe dla ptaków.

Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i warsztatach.

Zadanie zrealizowano ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020.

Podobne artykuły w kategorii Aktualności
Skip to content