Festyn Rodzinny w Zarębach Kościelnych

5 czerwca 2019 | Aktywizacja i Integracja

W dniu 1 czerwca br. na placu targowym w Zarębach Kościelnych, odbył się pełen radości i wspólnej zabawy Festyn Rodzinny, którego organizatorem był Urząd Gminy w Zarębach Kościelnych. Impreza była okazją do świętowania Dnia Dziecka i wypoczynku na łonie natury. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wśród nich znalazły się występy artystyczne dzieci i młodzieży, zespołów ludowych oraz zespołów muzyczno – tanecznych, pokazy strażackie, konkurs Strong Man Gminy, liczne stoiska informacyjne i gastronomiczne. Na dzieci czekało wesołe miasteczko, przejażdżki kucykiem, malowanie twarzy oraz szereg gier i zabaw. Bez wątpienia wielką atrakcją były również koncerty zespołu CZAR oraz POWER BOY.

Na stoisku promocyjnym naszej LGD najmłodsi uczestnicy Festynu mogli ciekawie spędzić czas. Prezes Zarządu p. Adriana Rukat wraz z Wiceprezesem p. Grzegorzem Nadratowskim przeprowadzili konkurs plastyczny pn.: „RYSUJEMY LOGO LGD „ZIELONE SIOŁO”. Przy użyciu kredek i flamastrów dzieci w wieku 5-10 lat rysowały logo LGD „ZIELONE SIOŁO”. Zwycięzcami konkursu zostali:

  • w kategorii I: dzieci w wieku 5-6 lat: miejsce I zajęła Oliwia Rukat (5 lat) z miejscowości Uścianek Wielki, miejsce II zdobyła Lena Skłodowska (5 lat) z Gąsiorowa, miejsce III otrzymał Paweł Skłodowski (5 lat) z miejscowości Nienałty Szymany,
  • w kategorii II: dzieci w wieku 7-8 lat: miejsce I zajęła Karolina Dąbkowska (7 lat) z miejscowości Uścianek Dębianka, miejsce II przypadło Krystianowi Miller (8 lat) z Nowej Złotorii, miejsce III zdobyła Weronka Skarzyńska (8 lat) z Daniłówki Drugiej,
  • w kategorii III: dzieci w wieku 9-10 lat: miejsce I otrzymała Klara Dąbkowska (9 lat) z Uścianka Dębianki, miejsce II zajęła Waleria Lipska (10 lat) z Uścianka Dębianki, natomiast miejsce III zdobyła Lena Miller (9 lat) z Nowej Złotorii.

Laureaci konkursu odebrali nagrody rzeczowe, które wręczyli Prezes Zarządu i Wiceprezes wraz z Wójtem Gminy Zaręby Kościelne p. Urszulą Wołosiewicz. Ponadto wszyscy mali uczestnicy Konkursu otrzymali słodki upominek.

Na stoisku Stowarzyszenia można było również uzyskać informacje o możliwościach pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej oraz spróbować pysznego ciasta marchewkowego DAJANA upieczonego przez p. Danutę Jabłonka-Grabowską z Broku.

Podobne artykuły w kategorii Aktywizacja i Integracja
Skip to content