Dożynki Gminno-Parafialne w Prostyni

5 września 2022 | Aktywizacja i Integracja

W dniu 28 sierpnia br. na placu parafialnym przy Bazylice Mniejszej
pw. Przenajświętszej Trójcy i św. Anny w Prostyni, odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne organizowane przez Gminę Małkinia Górna i Parafię w Prostyni. 

Przy upalnej pogodzie promowaliśmy naszą LGD oraz lokalny wypiek „Kozę Prostyńską”, która w 2009 r. z inicjatywy naszego Stowarzyszenia została wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W przeprowadzonych przez nas warsztatach lepienia i malowania „Kozy Prostyńskiej” brały udział nie tylko dzieci, ale również dorośli. Pani Marta Deniszewska z Prostyni, która za „Kozę” otrzymała Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego, udzielała uczestnikom cennych rad i pomagała w lepieniu. Lepienie kozy tylko pozornie wydaje się banalnie łatwe. Tymczasem to dość trudne i pracochłonne zajęcie, wymagające cierpliwości i umiejętności manualnych.

Zarząd LGD składa serdeczne podziękowania Pani Marcie Deniszewskiej za przeprowadzenie warsztatu i przygotowanie do degustacji szarlotki oraz napoju „Piwo Kozibroda”.

Podobne artykuły w kategorii Aktywizacja i Integracja
Skip to content