LGD „ZIELONE SIOŁO” we współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ostrołęce zorganizowała spotkanie poświęcone przedsiębiorczości społecznej pn. „Dotacje dla samorządów na rozwój usług społecznych i przedsiębiorczości społecznej”.
Spotkanie odbyło się 29 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej, a uczestniczyli w nim przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz jednostek pomocy i integracji społecznej z powiatu ostrowskiego
Spotkanie poprowadził:
- Łukasz Wachowski – animator Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ostrołęce,
- Michał Bargielski – ekspert w programie „Premia społeczna”.
Uczestnikom zaprezentowano:
- program „Premia społeczna” skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, które chcą zainwestować w rozwój usług społecznych, poprawić wsparcie dla mieszkańców i nawiązać współpracę z podmiotami ekonomii społecznej. W ramach programu gminy i powiaty, które zdecydują się zlecić usługę społeczną podmiotowi ekonomii społecznej, w trybie udzielenia zamówienia publicznego lub powierzenia zadania publicznego, mogą ubiegać się o grant pokrywający od 25 % do 70% wartości zamówionych usług. Maksymalna wysokość grantu wynosi 350 tys. zł.
Więcej informacji, w tym szczegółowy katalog 17 typów usług społecznych oraz wzór wniosku o przyznanie grantu dostępne są na stronie www.premiaspoleczna.pl, tel. 22 308 06 92,
- ofertę Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, w tym możliwości uzyskania wsparcia finansowego na utworzenie i rozwój przedsiębiorstwa społecznego. W ramach dotacji można uzyskać dofinansowanie na stworzenie i utrzymanie maksymalnie 10 nowych miejsc pracy w przedsiębiorstwie społecznym. Ponadto, MOWES oferuje bezpłatne wsparcie doradcze dla organizacji pozarządowych w zakresie prawnym, marketingowym, księgowo-kadrowym, podatkowym czy zamówień publicznych oraz organizuje i finansuje szkolenia „szyte na miarę”. Pomysły na organizację szkolenia dla NGO w swojej miejscowości można zgłaszać do animatora MOWES Łukasza Wachowskiego, www.mowes.pl, tel. 885 244 697.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu oraz liczne pytania i aktywną dyskusję. Dziękujemy Staroście Ostrowskiemu p. Jerzemu Bauer za udostępnienie sali konferencyjnej.
Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Inkubacja i Wsparcie Ekonomii Społecznej w podregionach ciechanowskim i ostrołęckim – IWES 5” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz budżetu państwa w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza na lata 2021-2027.Spotkanie poświęcone przedsiębiorczości społecznej