Spotkanie z Animatorem Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ostrołęce

2 października 2020 | Aktualności

W dniu 1 października br. w Ostrołęce uczestniczyliśmy w spotkaniu sieciującym z Lokalnymi Grupami Działania w zakresie współpracy w subregionie ostrołęcki.

Spotkanie zorganizował Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ostrołęce prowadzony przez Fundację „Fundusz Współpracy”. Uczestnikami byli przedstawiciele lokalnych grup działania Północno-Wschodniego Mazowsza tj. LGD „Zaścianek Mazowsza”, LGD „Kurpsie Razem, LGD „Północne Mazowsze”, LGD „Równina Wołomińska”, LGD „Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej” oraz LGD „ZIELONE SIOŁO”.

Podczas spotkania, które prowadził Animator Pan Łukasz Wachowski zostały przybliżone główne założenia działalności MOWES, który od 2012 r. zajmuje się kompleksowym wspieraniem podmiotów ekonomii społecznej oraz osób zainteresowanych ich rozwojem lub utworzeniem. Przedstawił problemy społeczne, które można rozwiązać z wykorzystaniem ekonomii społecznej, perspektywy rozwoju oraz możliwości współpracy. Omówił zasady pozyskania środków na uruchomienie spółdzielni socjalnej oraz ubiegania się o granty i dofinansowanie zewnętrzne.

Podczas spotkania podjęto dyskusję na temat aktualnych wyzwań i problemów w funkcjonowaniu organizacji pozarządowych na naszych obszarach. Wymieniono wspólne spostrzeżenia i omówiono koncepcję dalszej współpracy. Kolejne spotkanie zaplanowano na listopad br.

Podobne artykuły w kategorii Aktualności
Skip to content