„Przy kawie i ciastku rozmowy o zdrowiu” w Zarębach Kościelnych

5 stycznia 2024 | Aktualności

W dniu 3 stycznia br. gościliśmy w nowo otwartym Centrum Aktywności Kulturalnej w Zarębach Kościelnych, gdzie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Przy kawie i ciastku – rozmowy o zdrowiu” we współpracy z ostrowskim Szpitalem. W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Zaręby Kościelne Urszula Wołosiewicz, dr Wojciech Rakicki Zastępca Dyrektora Szpitala, Renata Błoch Zastępca Położnej Oddziałowej Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Diana Kołodziejczyk fizjoterapeutka Oddziału Rehabilitacji Lecznicznej oraz Monika Engelbardt Kierownik Sekcji Technicznej i Aparatury Medycznej. Spotkanie otworzyła Adriana Rukat Prezes LGD „ZIELONE SIOŁO”, która przywitała uczestników i przedstawiła cel spotkania. Podziękowania skierowała do Pani Wójt za udostępnienie Centrum oraz pomoc organizacyjną w przygotowaniu spotkania.

Przedstawiciele Szpitala przybliżyli uczestnikom ofertę świadczeń medycznych w zakresie profilaktyki zdrowia, diagnozowania, leczenia i rehabilitacji. Ostrowski szpital posiada grono wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarek wraz z dobrze wyposażonymi oddziałami. Jest trzecim ośrodkiem w kraju, a pierwszym na Mazowszu, w którym w ubiegłym roku wykonano największą liczbę zabiegów wszczepienia endoprotez stawu biodrowego i kolanowego z udziałem robotów ortopedycznych. SPZZOZ posiada nowy blok porodowy, w którym pomimo niżu demograficznego liczba urodzeń stale rośnie. Ostrowski Szpital poszerzył swoją ofertę o wykonywanie w znieczuleniu badań endoskopowych oraz zabiegów kardiologicznych m. in. dla pacjentów po przebytych zawałach. W najbliższym czasie planowana jest budowa nowego bloku operacyjnego, przebudowa i doposażenie SOR, rozbudowa pracowni endoskopowych oraz inwestycje w odnawialne źródła energii.

Po spotkaniu przedstawiciele Szpitala oraz LGD zwiedzili nowoczesny budynek Centrum Aktywności Kulturalnej, przeznaczony do edukacji, rekreacji i rozwijania różnych form zainteresowań mieszkańców gminy Zaręby Kościelne. Podziękowania kierujemy dla Elwiry Krupy Kierownika Centrum za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku.

Podobne artykuły w kategorii Aktualności
Skip to content