„Przy kawie i ciastku rozmowy o zdrowiu” w Starym Lubotyniu

31 stycznia 2023 | Aktualności

W poniedziałkowe popołudnie 30 stycznia br. w Klubie Seniora w Starym Lubotyniu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Przy kawie i ciastku rozmowy o zdrowiu”, które jest kontynuacją zawiązanej w 2021 r. współpracy pomiędzy LGD „ZIELONE SIOŁO” a SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej w zakresie promocji zdrowia oraz zdrowego stylu życia. W spotkaniu uczestniczyli: Ireneusz Gumkowski Wójt Gminy Stary Lubotyń, Artur Wnuk Dyrektor SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej wraz z Małgorzatą Podbielską Położną Oddziałową Oddziału Ginekologiczno-Położniczego,  Joanna Laszuk Kierownik GOPS, Marzena Zaorska opiekun grupy w Klubie „Senior+”, Bożena Zaręba Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Adriana Rukat Prezes LGD „ZIELONE SIOŁO”, Ewa Świątkowska Członek Zarządu i Agnieszka Sołowińska pracownik biura LGD.

Spotkanie miało na celu zapoznanie uczestników z ofertą świadczeń medycznych ostrowskiego Szpitala skierowanych przede wszystkim do osób starszych. Dyrektor Szpitala opowiadał o nowoczesnym sprzęcie ortopedycznym najwyższej klasy, na którym przeprowadzane są zabiegi wszczepiania endoprotez, a także o bardziej specjalistycznych zabiegach chirurgicznych, które ściągają do ostrowskiego szpitala pacjentów z całej Polski. Ponadto mówił o planowanej rozbudowie Szpitala z nowoczesnym blokiem operacyjnym,  oddziałem ginekologiczno – położniczym i lądowiskiem dla helikopterów. Pochwalił się również nową pracownią hemodynamiki wyposażoną w nowoczesny sprzęt kardiologiczny, w której ratowani są pacjenci z zawałami serca. Naczelna Położna Oddziałowa Małgorzata Podbielska przedstawiła ofertę ginekologicznych świadczeń medycznych dla kobiet w wieku senioralnym. Zachęcała do regularnych badań profilaktycznych, a także mówiła o stale rosnącym komforcie porodów w ostrowskim Szpitalu, co przekłada się na rosnącą z roku na rok liczbę urodzeń w naszej placówce zdrowia.

Podczas spotkania seniorzy przedstawili swoje oczekiwania i opinie w stosunku do usług ostrowskiego Szpitala. Zgłaszali potrzebę skrócenia czasu dostępu do usług rehabilitacyjnych i zabiegów fizjoterapeutycznych.

Dziękujemy kierownictwu Klubu Seniora za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Podobne artykuły w kategorii Aktualności
Skip to content