Warsztaty ogrodnicze w LGD „ZIELONE SIOŁO”

27 maja 2021 | Aktualności, Aktywizacja i Integracja

Jak osiągnąć efekt spójności kompozycji, jak dobierać rośliny względem oświetlenia, jak zestawiać formy i kolory roślinności to tylko niektóre zagadnienia poruszone podczas zorganizowanych przez LGD „ZIELONE SIOŁO” warsztatów ogrodniczych pn. „Planowanie Roślin w Ogrodzie”. Warsztaty odbyły się w dniu 22 maja br. w Zagrodzie edukacyjnej „Sielski Dom i Ogród” w Starej Złotorii. Zajęcia prowadziła właścicielka Zagrody p. Anna Gawlik, z wykształcenia ogrodnik i architekt krajobrazu, od lat zajmująca się projektowaniem ogrodów.

Warsztaty rozpoczęły się prezentacją multimedialną, przedstawiającą zasady planowania roślin w ogrodzie oraz budowania rabat piętrowych. Dowiedzieliśmy się o najczęstszych błędach popełnianych podczas planowania i sadzenia roślin oraz ich pielęgnacji. Poznaliśmy rośliny odporne na suszę, byliny rabatowe, rośliny okrywowe i trawy. Spacerując po „Sielskim Ogrodzie” oglądaliśmy prawidłowo skomponowane rabaty, zarówno w miejscu słonecznym jak i w zacienionym.

Część praktyczna warsztatów polegała na zaplanowaniu własnej całorocznej rabaty. Uczestnicy pod czujnym okiem Ani Gawlik na kartce papieru nakreślili kształt rabaty, dobrali rośliny i zaplanowali nasadzenia, tak aby od wczesnej wiosny do późnej jesieni rabata była kolorowa i dekoracyjna.

W takcie warsztatów uczestnicy z przyjemnością dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem w uprawie roślin ogrodowych. Na zakończenie spotkania Prezes Zarządu Adrianę Rukat wszystkim uczestnikom wręczyła pamiątkowy dyplom oraz sadzonkę byliny wyhodowanej w „Sielskim Domu i Ogrodzie”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólne spotkanie i miłą atmosferę, natomiast Ani Gawlik za fachową wiedzę przekazaną w praktyczny sposób oraz cenne porady i wskazówki ułatwiające pielęgnację ogrodu.

Podobne artykuły w kategorii Aktualności | Aktywizacja i Integracja
Skip to content