Kolejne wyroby z obszaru działania LGD „ZIELOE SIOŁO” otrzymały Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego
Start Aktualności Aktualności Kolejne wyroby z obszaru działania LGD „ZIELOE SIOŁO” otrzymały Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego

PostHeaderIcon Kolejne wyroby z obszaru działania LGD „ZIELOE SIOŁO” otrzymały Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego

DSC00074W związku z organizowanym po raz jedenasty przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie „Konkursem o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego” zwyczajowo jak co roku LGD „ZIELONE SIOŁO” zgłosiła produkty z obszaru działania naszego Stowarzyszenia, które rywalizowały w kategorii producenci indywidualni tj.:

 

- Piernik dojrzewający” - Pani Grażyny Pieńkowskiej z Komorowa,

- „Pasztet Jarski” - Pani Elżbiety Gumiężnej z miejscowości Zaręby Leśne,

- „Miód wierzbowo-mniszkowy” - Pana Mirosława Pędzicha z Komorowa,

- Nalewkę „Smak Róży” - Pani Bożeny Basa z Komorowa.

W dniu 18 kwietnia br. odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursu, w wyniku którego wyłoniono Laureatów XI edycji. Wśród najsmaczniejszych i najzdrowszych produktów żywnościowych wytwarzanych na Mazowszu w 2017 roku w kategorii wyroby cukiernicze znalazł się zgłoszony przez nas „Piernik dojrzewający”. W kategorii miody zwyciężył „Miód wierzbowo-mniszkowy”, natomiast wyróżnienie w kategorii napoje zdobyła Nalewka „Smak Róży”.

Z całą pewnością możemy potwierdzić, że wszystkie produkty zgłoszone przez naszą LGD są wyśmienite i niepowtarzalne. „Piernik dojrzewający” jest tradycyjnym elementem wigilijnego stołu i nie tylko. „Pasztet Jarski” urzeka smakiem i niespotykanym bukietem zapachowym, zaś wyglądem do złudzenia przypomina pasztet mięsny. Jest niezwykle pachnący, zdrowy i dietetyczny. „Miód wierzbowo-mniszkowy” to rewelacyjny smakołyk dodawany do ciast i napoi. Powstaje na bazie wyłącznie naturalnych produktów. Nalewka „Smak Róży” robiona według sprawdzonej przez pokolenia, tradycyjnej receptury jest niezwykle aromatyczna, smaczna i delikatna. Wzmacnia organizm i zapobiega przeziębieniom.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!